הקמת מרחב עסקים

 

בחלקים רבים של העולם המערבי כבר השכילו להבין (בעיקר בעשור האחרון) כי בתהליך החייאת מרכזי הערים ע"י תהליכי התחדשות וחיזוק המסחר של עסקים קטנים ובינוניים, טמון פוטנציאל גדול. עיקרו פיתוח והחייאת מרכזי הסחר במרכזי הערים וברחובות הראשיים כאמצעי לחיזוק הכלכלה המקומית ומניעת זליגה של חלק גדול ממרכיבי ההוצאה הכספית המשפחתית למוצרים ושירותים, אל מחוץ ליישוב. אמירה זאת מקבלת משנה חשיבות כאשר מדובר בערים קטנות או ערים פריפריאליות. לאחרונה רכשנו ניסיון גם בפיתוח מתחמי עסקים במרחב הכפרי. המורכבות העסקים משתלבת במורכבות הקהילתית ולשניהם יש לתת מענה הולם.

 

השארת חלקים גדולים יותר מסל ההוצאה המשפחתית ביישוב עצמו  מחזקת את הכלכלה המקומית, ממנפת את הכסף המוצא בעסקים המקומיים ויוצרת שורה של  הישגים כלכליים, קהילתיים וחברתיים ליישוב עצמו.

 

בתהליכים אלה מקומם של העסקים הקטנים ובינוניים חשוב ואף קריטי. הם מהווים את רוב העסקים שבאזור, כך שהצלחת מהלך החייאת מרכזי הערים ובניית מתחמי עסקים, תלויה בצורה מוחלטת בהצלחת העסקים הללו.

 

מהלך כזה דורש הבנה מעמיקה של אופיים המיוחד של העסקים הקטנים והבינוניים, הסיכויים והסיכונים הכרוכים בהפעלתם והתרומה הייחודית שלהם לכלכלת היישוב והמדינה.

 

תהליכי התחדשות המסחר במרכזי ערים בישראל וארגון מתמי עסקים, תופסים יותר ויותר תאוצה ורשויות מוניציפאליות רבות בשיתוף גורמים ממשלתיים כמו משרד השיכון, משרד הכלכלה ומשרד הפנים המסייעים במשאבים לרשויות המקומיות. 

 

חברת "אנפה" בעלת ניסיון בייעוץ לרשויות, ניסיון בבניית קהילות, משלבת את הידע עם הניסיון בייעוץ עסקי, לבניית מהלך מקיף של התחדשות עירונית והקמת מתחמי עסקים ברי קיימה. כדי ללמוד על ניסיוננו ועל הדרכים לבצע זאת גם ביישובכם פהו אלינו ונציג לכם תפיסת עולם ויכולות.

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שם​

שדה חובה

הודעתך התקבלה, תודה!

​מייל

שדה חובה

טלפון

שדה חובה

הודעה​

שדה חובה

צור קשר

 

אנפה" - ייעוץ אסטרטגי, ארגוני ועסקי

ת.ד. 5141 כרמיאל 21661

 

טלפון : 04-9985782
נייד: 052-2558529
פקס: 057-7975459
דוא"ל: elitycher@gmail.com