להיות יזמת בחברה הערבית -ישראלית

 

ד"ר אלי טייכר | 31.3.19

  

 

בעבודתי אני זוכה למפגשים מעניינים ומעוררי השראה עם יזמים ויזמיות ממגוון תחומים. כך גם המפגש עם נשים יזמיות בחברה הערבית, אשר עומדות בנחישות באתגרים האישיים, החברתיים והמקצועיים השונים ומפלסות דרך מרתקת משלהן. אני מצידי, נדרשתי להתמודד עם סטריאוטיפים שהיו לי על החברה הערבית בישראל, ועל מקומן של הנשים בה. גיליתי שעל אף נסיוני והיכרותי עם החברה הערבית, היו לא מעט רגעים בהם הנשים שפגשתי שינו את תפיסותי ודעותי הקדומות.

בסיומו של חודש מרץ בו חל יום האישה, אני מזמין אתכם לקרוא על היזמיות להן אני נותן ייעוץ עסקי וליוזמות העסקיות בהובלתן.

                                                                

 

חיבור בין אנשים – עביר סמארה

 

עביר היא מנהלת חשבונות ומשאבי אנוש ברשת סופרמרקטים גדולה בשפרעם. בזמנה הפנוי היא עוסקת בספורט. הסיפור שלה מעניין: באופן מקרי, התכנסה סביבה קבוצה של נשים וגברים שעביר הקימה עבורם קבוצת תמיכה. הקבוצה דנה בפתיחות רבה על סוגיות שונות בחיים, עם המשמעות המיוחדת לחברה הערבית. חלומה של עביר הוא להקים בשיתוף אנשי מקצוע בתחום, מרכז לייעוץ והדרכה עבור כל הגילים בכל הנושאים הקשורים ליחסים בין בני אדם, ילדים, צעירים ומבוגרים. מההיכרות שלי איתה דרך הליווי העסקי שנתתי לה, אני בטוח שהיא גם תגשים אותו. 

 

המסר של עביר ליזמים ויזמיות: "בהדרכה נכונה, באמפטיה, אפשר לחבר אנשים כדי שיעזרו לאחר ויתנו כוח זה לזה".

 

 

עביר סמארה

עביר סמארה 

 

 

 

שפת ההצלחה – פאדווה יאסין

 

פאדווה יאסין היא מורה מנוסה לאנגלית, בעלת תואר שני בהוראת אנגלית. פאדווה ובעלה סאלח הם זוג יזמים המנהלים בית ספר ללימוד אנגלית ששמו We Love English, בבענה. ייעצתי לפאדווה בפיתוח העסק אותו היא ובעלה מנהלים, ובבניית יסודות מוצלחים להמשך.מדהים וחוויתי היה לצפות בזאטוטים בני 5-6 מדקלמים באנגלית שירים ומבצעים דיאלוגים פשוטים בהנחיית הנמרצת והנעימה של פאדווה.

 

 

פאדווה יאסין

פאדווה יאסין  

 

 

 

 

לאהוב את הדרך – עביר גנטוס

 

עביר גנטוס סבאח עוסקת בתחום שנוגע כמעט לכולנו: היא רוקחת בעלת עשר שנות ניסיון המתגוררת בשפרעם, בוגרת תואר ברוקחות מהאוניברסיטה העברית ובנוסף תזונאית בהכשרתה. בימים אלה החלה עביר ללוות ולייעץ ללקוחות הזקוקים ליעוץ בתחום מניעה וטיפול בתופעות לוואי הקשורות ללקיחת תרופות (ייעוץ רוקחי) ובמקביל מסיימת את בנייתה של קליניקה בשפרעם. במסגרת הקליניקה ינתן ייעוץ מקצועי חד פעמי וכן ייעוץ עומק שיעשה במהלך סדרת מפגשים שעניינם גם שימוש בתוספי מזון ובשינוי אורח החיים.

 

המסר של עביר ליזמים וליזמיות: "הצלחה היא לאהוב את עצמכם, לאהוב את מה שאתם עושים ולאהוב את הדרך שבה אתם עושים את זה".

 

 

עביר גנטוס

 עביר גנטוס 

 

 

 

 

קלף מנצח - סמהאר חלף

 

סמהאר חלף היא תושבת בסמת טבעון, בעלת תואר שני בחברה ואמנויות. מנחת קבוצות ומאמנת אישית במקצועה. היא מייצרת קלפים ייחודיים המשמשים להעברת סדנאות העצמה ולזיהוי כוחות אישיים. יחד בנינו התנהלות עסקית ותוכנית פיתוח. כרגע כבר נמצאות בשימוש שלוש סדרות קלפים לשימושים שונים בפעולות קבוצתיות ואישיות להעצמה ולהתפתחות אישית.

התמונה היא ממפגש שלנו בבית הוריה, שתומכים בה מאוד, מעודדים ומעורבים תוך מתן גיבוי ותמיכה. גם בעלה של סמהאר, שבהתחלה היה מעט סקפטי בנוגע להיתכנות העסק, תומך, מעודד וממריץ אותה.

 

המסר של סמהאר ליזמים וליזמיות: "חיים רק פעם אחת, אז נחייה באהבה והערכה לעצמנו, בתשוקה ואמינות בכל דבר שעושים. גם בתקופות קשות, תמיד יש אור בקצה המנהרה, האמינו בעצמכם"

 

סמהאר חלף

סמהאר חלף

 

 

 

הקטעים פורסמו בעמוד הפייסבוק של אנפה בחודש מרץ, כחלק מסדרת פוסטים ליום האישה. 

 

 

 

 

 

 

 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שם​

שדה חובה

הודעתך התקבלה, תודה!

​מייל

שדה חובה

טלפון

שדה חובה

הודעה​

שדה חובה

צור קשר

 

אנפה" - ייעוץ אסטרטגי, ארגוני ועסקי

ת.ד. 5141 כרמיאל 21661

 

טלפון : 04-9985782
נייד: 052-2558529
פקס: 057-7975459
דוא"ל: elitycher@gmail.com