כולן אור איתן 

ד"ר אלי טייכר | 4.12.18

  

זה לא סוד שלקבוצה יש כוח אדיר: היא יכולה "להרים" את החברים בה, ללכד, להוות מקור גדול של תמיכה ולסייע במציאת פתרונות לבעיות.

הדבר נכון לגבי בכל תחום בחיים. על אחת כמה וכמה בתחום כמו יזמות, שהוא לעתים בודד מאוד ומצריך התמודדות עם אתגרים באופן עצמאי.

קבוצת יזמיות נחושות התכנסה לה בעמק. זו לא ההתחלה של סיפור אגדה, אלא מעשה שהיה, ובו נוצרה קבוצה בהשתתפות שלוש יזמיות – ואני.

את כל אחת מהן אני מלווה באופן אישי מטעם עמותת "יוזמות עתיד", וכולנו יחד נפגשים על בסיס קבוע כדי להינות מכוחה של הקבוצה. כל אחת מהן מתמודדת עם הקמה, ביסוס והרחבה של העסק. אני עובד איתן באופן פרטני וקבוצתי ותמיד קיימים פרגון, תמיכה ושמחה גדולה להיפגש.

החברות בקבוצה:

נגה שרון - מנחה ומנטורית להורים המתמודדים עם אתגרי ההורות. מנחת קבוצות מוסמכת וחברת מועצת העיר עפולה.

רעות רובינסון - קוסמטיקאית ומאפרת העורכת גם ערבי רווקות, המתגוררת בקיבוץ מעלה גלבוע.

ליטל דורצ'ין – יוצרת חולצות אמן ועוסקת בתכנים של מחול מרפא (בהשראת טקסים ממסורת צפון אפריקה), מקיבוץ עין חרוד. לאחרונה ליטל מנחה חולי פרנקיסון בריקוד המביא אותם להתחבר מחדש לגופם.

ואני, המלווה אותן ומעניק להן ייעוץ עסקי. לכאורה, מה ה"ביג דיל"? עוד קבוצה של יזמיות הנפגשות כדי להחליף רעיונות ולהיוועץ זו בזו. למעשה, נוצרה לה קבוצה המורכבת מנשים נחושות, יצירתיות ומפרגנות. הן נותנות זו לזו כל כך הרבה מעבר לכלים הבסיסיים  – ומעשירות זו את עולמה של זו. וגם את עולמי. 

 

 

יוזמות עתיד

מימין: ליטל, אני ונגה

 

 

אני חלק מהקבוצה. אמנם על תקן היועץ העסקי, אך מרגיש הרבה מעבר לכך. הקבוצה הזו מלמדת אותי המון. אני מקבל ממנה כל כך הרבה: השראה, כוחות ודירבון להמשיך ולהתנדב. אני יוצא מהמפגשים נרגש, כשליבי מלא וראשי עוד חושב על הדברים שנאמרו ועל התובנות שקיבלתי.

המפגשים הקבוצתיים הם כיף גדול, והנשים מעניינות ושונות זו מזו. אני רואה לנגד עיני נשים נחושות שלא נשברות מהקושי ומוכנות להעניק אחת לשניה. בפגישות אנחנו מדברים על העסק שאותו כל אחת מהן מנהלת, נותנים ומקבלים עצות וחיזוקים ולעתים גם גולשים ומדברים על החיים עצמם.

 

 

 

רעות

 

 

מימין: רעות, ליטל ואני

 

במפגש האחרון שקיימנו, "דיגמנו" עבור ליטל פריט מיוחד: חולצות פרי יצירתה. על כל חולצה מצויר Jinn. Jinn הוא שד בערבית. זוהי ישות על טבעית שיכולה להיות רעה או טובה ונוצרת מאש – ללא עשן. כשהג'ין מקבל מקום, אור ואוויר, הוא הופך משד רודף - לשד מגן. ליטל סיפרה שהיא נמשכת לעולמות של שימוש פרקטי ביצירה כמו מסכות או ריקוד למען תחושת well-being. היכולת ללבוש פריט אמנותי בעל מהות של הגנה מצאה חן בעיניה וכך נולדו החולצות.

וכך, למרות שג'ינים (שדים) יכולים להיתפס אצל חלק מאיתנו כמשהו מאיים, הפכנו אותם לאלמנט חיובי, ששומר עלינו ומדריך אותנו.

כיוון, הדרכה והשראה – אפשר למצוא גם במקומות שלא דמיינו.

 

תמונה קבוצתית. מימין: רעות, נגה, אני וליטל 

 

 

 

 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שם​

שדה חובה

הודעתך התקבלה, תודה!

​מייל

שדה חובה

טלפון

שדה חובה

הודעה​

שדה חובה

צור קשר

 

אנפה" - ייעוץ אסטרטגי, ארגוני ועסקי

ת.ד. 5141 כרמיאל 21661

 

טלפון : 04-9985782
נייד: 052-2558529
פקס: 057-7975459
דוא"ל: elitycher@gmail.com