ניוזלטר זה עוסק בהיבטים שונים של ניהול ובעיקר בנושא של תכנון אסטרטגי. איך מזהים כיווני פעולה נכונים? כיצד רותמים את הארגון לכיוונים אלה? איך נמנעים מהרמת ידיים בהתמודדות עם בעיות? כל אלה במאמרים ובסרטונים המובאים בניוזלטר זה.

 

1. מנהיגות היא פחות על הצרכים שלך ויותר על הצרכים של האנשים והארגון אותו אתה מנהיג. סגנון מנהיגות אינו דבר שמנסים כמו לבוש שיש למדוד כמה סוגים שלו, עד אשר מוצאים את ההתאמה. מנהיגות צריכה להתאים לדרישות הספציפיות של האנשים המעורבים האתגרים שעומדים בפני הארגון. במאמר המובא בוול סטריט ג'ורנאל מוצגים ששה סגנונות ניהול  שביניהם יש לנוע ולהתאימם בכל עת לסיטואציה  הספציפית. לקריאת המאמר היכנסו. 

 

2. כל אחד יסכים בודאי כי קיימים הרבה תכונות איכותיות כדי להפוך אדם למנהיג אך חשיבה פתוחה ("ראש פתוח") היא לא תמיד אחת מתכונות אלה. תכונה זו עושה את ההבדל בין רץ למרחקים קצרים לבין מנהיג אמיתי. בעולם בו מידע נע במהירות רבה המצאות ותגליות משנות לחלוטין את הפרדיגמה  שעל פיה נהגנו. מאמר המנתח את מהות המנהיגות העכשווית. להרחבה כנסו.

 

3. עוד הרצאה מרתקת של פרופ' דן אריאלי על קבלת החלטות רציונאליות. פרופ' אריאלי מאמין כי נקודת ההתחלה לקבלת החלטות טובות יותר בעיקר בנושאים כספיים, מצריכה הבנה של הדחף לנהוג בצורה אי רציונאלית. בהרצאה זו מציג פרופ' אריאלי את מקומם של אמוציות במקום העבודה. מרתק. לסרטון כנסו.

 

4. בעולם המשתנה במהירות כמו עולמנו, מנהלים ובעלי עסקים הופכים מודאגים יותר ויותר מדרכי חשיבה ישנות ועשייה שמרנית שעלולות להפוך את ארגונם לפגיע במיוחד. עשיית המעשים הנכונים דורשת דיון מעמיק ומתן מענה לשאלות של מה ואיך לעשות תוך הבנת סביבת הארגון, הערכת יכולות הארגון וחיבור התכנון האסטרטגי לאנשים ולפעולות שיוציאו התכנון מהכוח אל הפועל. בלוג המציג ארבע אסטרטגיות פעולה חשובות למיצוי נכון של יכולות הארגון. לקריאה. 

 

5. מתכנני אסטרטגיה משתמשים כיום בכמה כלי עזר המתארים את יחסי הגומלין בין כמה משתנים קריטיים. במאמר מוצג לדוגמא כלי שפותח ע"י קבוצת הייעוץ בוסטון, שפיתחה סט של פעילויות הבאות להחליף את שיטת ה S.W.O.T הותיקה. בשיטה הותיקה נבחנו חוזקות, חולשות, סיכונים וסיכונים של החברה. מאבחון זה נגזרו ההחלטות והתהליכים האסטרטגים שבחרה החברה. בהצעה החדשה TOWS מוצעת גישה שונה המוליכה אף היא לבניית כמה אלטרנטיבות לאסטרטגיה שבה תבחר החברה. גישה חדשה על בסיס המוכר. מעניין. למאמר המלא. 

 

 6. המטרה של ביצוע תכנון אסטרטגי היא לבנות מהלכים בארגון המרכזים את משאבי הארגון לשם השגת האסטרטגיה התחרותית העסקית בצורה היעילה ביותר. הבעיה שרוב המנהלים מתמודדים עימה בבואם לבנות מהלך פעילות אסטרטגי, אינה שהמשימה קשה או מורכבת מדי. באופן פרדוקסאלי הם נוטים להאמין כי המשימה קלה מדי וכי ביכולתם לאמץ פעילויות של חברות מצטיינות המשמשות כאמת מידה ראויה ללמידה מהם. במאמר הצגה של שלוש גישות שונות להתמודדות במצב זה. לקריאה כנסו. 

 

7. סרטון המציג את הדרך הנכונה של ניהול סיכונים במקום העבודה. אם כי הסרטון עוסק לכאורה בסיכונים פיזיים, צורת החשיבה, צפי מראש של הסיכונים ומתן מענה להם, יכולים להשליך גם ניהול סיכונים מסוגים אחרים. לצפייה.

 

8. בעיות קיימות בכל התהליכים (גם אי נכוחות של בעיות בתהליך היא בעיה). אנו עוסקים רבות בבעיות המונעות זרימת רציפה של הפעילות והגורמות לאיכות ירודה של התוצרים. לעיתים רבות אנו חיים עם הכשלים הללו מחוסר ידעה כיצד לטפל בהם נכונה. במאמר הבא מוצגת שיטה לפתרון "רזה" של בעיות המשפרת בצורה דרמטית את איכות התהליך ואת איכות התוצרת שבסופו. לקריאה המאמר המלא.

 

9. סרטון המציג בצורה בהירה את הסיבות להתנגדות לשינוי ואת הדרכים הנכונות להתמודדות עם התנגדות זו. לסרטון.

ניוזלטר #7

 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שם​

שדה חובה

הודעתך התקבלה, תודה!

​מייל

שדה חובה

טלפון

שדה חובה

הודעה​

שדה חובה

צור קשר

 

אנפה" - ייעוץ אסטרטגי, ארגוני ועסקי

ת.ד. 5141 כרמיאל 21661

 

טלפון : 04-9985782
נייד: 052-2558529
פקס: 057-7975459
דוא"ל: elitycher@gmail.com