בניוזלטר הפעם, קישורים מעניינים לנושאי ניהול, מנהיגות ותכנון אסטרטגי. ייחודם של מרבית הקישורים, מלבד החומר המעניין והמעשיר שיש בהם, הוא הקישורים הנוספים שכל אחד מכיל בתוכו והמביאים אותנו לעוד מקורות לחומרים איכותיים. שווה להיכנס, לקרוא ולשמור את הקישורים לקריאה נוספת ולצפייה בעוד חומרים כתובים וסרטי וידיאו מעניינים בתחומי הניהול והמנהיגות.

 

1. עשיית הדברים הנכונים מחייבים תהליך מובנה של חשיבה על ה"איך" ו"המה", שאילת שאלות והבטחת אחריותיות. התהליך מחייב הנחת הנחות ביחס לסביבת העסק והערכת יכולות העסק, חיבור החשיבה האסטרטגית לפעולות ולאנשים שיישמו את האסטרטגיה וגם חשיבה על תגמול לתוצאות ולביצועים. פוסט המציג ארבעה פעילויות המבטאות נכונה קווי פעולה אלה. בסוף הפוסט קישורים לפוסטים נוספים בתחום. כנסו לקריאה.

 

2. סרטון וידיאו המתאר סיפור מרגש של אצן במשחקים האולימפים. איך זה מתקשר למנהיגות? שווה לצפות ולקרוא את הכתוביות. באתר עוד הרבה סרטונים וחומר כתוב בנושא  עבודת צוות ומנהיגות. מוזמנים להיכנס.

 

3. יישום אסטרטגיה הינו חלק חשוב בעבודת הצוות. קבוצות הנדרשות להחדרת שינויים לארגון חייבות לאחד את העקרונות, פעולות, שיטות והתנסויות שמתאימות לתוצרים המצופים והמקווים של התהליך. קבוצות המתקשות להכניס יכולות אלה לארגון הם מכשול להצלחה.  מאמר המכיל קישורים נוספים למאמרים משלימים בנושא המנהיגות ועבודת הצוות. לעיון במאמר.

 

4. בלוג המביא אוסף נרחב של "שוברי קרח" לעבודה עם קבוצות. האוסף לקוח ממגוון קבוצות דיון וחשיבה הפועלות בלינקדין. הכנסו.

 

5. יריעה רחבת היקף על איך מנהיגים מטפחים מנהיגים, הכוללת ניתוחים ותאור התנסות בחברות וארגונים שונים. מאמר מרתק ועם הרבה תובנות. מומלץ לקריאה.

 

6. תהליך איכותי של תקשורת בין האנשים, הוא מפתח להצלחה של יישום אסטרטגיה. בלוג המתאר את הנקודות החשובות ביצירת תקשורת איכותית בעת תהליכי השינוי. להרחבה כנסו.

 

7. מודעות להזדמנויות בסביבה החיצונית והפנימית בארגון, היא נקודת ההתחלה האמיתית לתכנון. על המנהלים לבחון היטב את ההזדמנויות לדעת מהו בדיוק מצבם ביחס להזדמנויות אלה תוך בחינת החולשות והחוזקות של ארגונם. קביעת יעדים ריאלים הלוקחים בחינה זו בחשבון, הם מפתח לעמידה ביעדים שהארגון הציב לעצמו. מאמר מעניין מבית CITEMAN  המשמש מקור לחומרים איכותיים בתחומי הניהול והמנהיגות. קראו.

 

8. רשימת 50 הבלוגים הטובים בעולם בנושא מנהיגות. לרשימה המלאה.

 

9. סרטו באורך 30 שניות על ניהול שינוי. אומנות הצמצום במיטבה. צפו בסרטון.

ניוזלטר #8

 

בינה נט תקשורת ומחשבים
הפריון 4 אזור תעשייה צפוני  אשדוד
נייד: 050-349-777-5 פקס:153-50-349-777-5
דוא"ל:binaa.net@gmail.com

שלח

שם​

שדה חובה

הודעתך התקבלה, תודה!

​מייל

שדה חובה

טלפון

שדה חובה

הודעה​

שדה חובה

צור קשר

 

אנפה" - ייעוץ אסטרטגי, ארגוני ועסקי

ת.ד. 5141 כרמיאל 21661

 

טלפון : 04-9985782
נייד: 052-2558529
פקס: 057-7975459
דוא"ל: elitycher@gmail.com